Close

Чи можна малюкові спати на животі?

Молоді мами дуже багато питають з приводу догляду за немовлям: як годувати, у що одягати, а головне, як правильно укладати спати. Існує популярна омана, що немовлятам не можна спати на животі. Розберімося, чи так це.

Переваги сну на животі

 

  1. Дитина, що спить на животі, іноді рефлекторно підтягує коліна до грудей. Виходить досить незручна на вигляд поза, через що багато мам починають турбуватися, що їйнекомфортно. Однак не варто переживати, тому що поза ембріона — це найбільш зручне положення для немовляти, адже саме так він розташовувався в животі у мами останні 9 місяців.

  2. Сон на животі позитивно впливає на функціонування шлунково-кишкового тракту, запобігаючи різнимпроблемам, наприклад, запорам або колікам. Через те, що дитина совається уві сні, відбувається масаж животика, простіше відходять гази, що позитивно позначається на роботі кишківника.

  3. Діти, щополюбляють сон на животі, набагато раніше однолітків починають перегортатися та повзати, а також тримають правильно голову.

  4. Така, здавалося б, незручна поза сприяє зниженню навантаження на хребет. Навіть дорослі лежать на животі, коли ниє спина. Це положення зміцнює кістки і суглоби, оскількималюк розводить ніжки по сторонах.
  5. Окрім того, на животі у дитини поліпшується кровопостачання мозку, тому щоголова знаходиться нижче попи. Це теж сприяє ранньому розвитку.

  6. Сон утакому положенні набагато міцніше у новонароджених, бо вони менш рухають ручками і ніжками, відповідно нижче ризик розбудити себе.
    Великий страх усіх батьків, що немовля може захлинутися або вдавитися при відрижці. На животі ця ймовірність набагато нижча.

Недоліки сну на животі для немовлят

 

Головна причина, через яку батьки з недовірою ставляться до сну на животі — це чисельні помилки та забобони. Вони передаються від мам і бабусь з покоління в покоління. Багато хто пов’язує сон в позі ембріона з Синдромом раптової дитячої смерті (СРДС). Науково цей факт не доведений, але педіатри рекомендують бути обережними і укладати дітей до 2-3 місяців на бік або на спину.

 

  1. Немовля ще не вміє самостійноповертати голову уві сні. Через це затікають м’язи шиї, а також може виникнути задуха. Дихання у немовлят ще слабко розвинене, носик маленький, в ньому може накопичуватися слиз, що заважає нормально дихати. Лікарі кажуть, що потрібно дотримуватися запобіжних заходів, тоді ця поза не зашкодить.
  2. Другавідома омана — здавлювання грудної клітини уві сні, що ускладнює доступ кисню в легені. Щоб перевірити, чи все в порядку, достатньо прислухатися до рівного спокійного дихання дитини.

Якщо вас щось турбує в поведінці або стані новонародженого, зверніться до фахівця.

 

Протипоказання сну на животі

 

Досить дотримуватися простих правил безпеки, і можна спокійно укладати немовляти спати на живіт. Однак не всім дітям підходить такий стан через проблеми зі здоров’ям. Педіатри не дозволяють таку позу крихіткам з відхиленнями в роботі центральної нервової системи, патологіями, а також родовими травмами.

 

Тривалий сон у позі ембріона протипоказаний взагалі всім дітям через навантаження на шию. Це може негативно вплинути на розвиток хребта у дітей грудного віку, погіршити кровообіг.

 

Як укладати немовлят на живіт


Звичка спати на животі формується з народження, коли дитина просто не може заснути інакше. Тому не варто намагатися її перевчити, краще забезпечити для неї спокійний і безпечний сон.

По-перше, у дитяче ліжечко найкраще виберіть жорсткий матрац з максимально рівною поверхнею. Перед сном прибирайте всі м’які іграшки, пелюшки, рушники, в які дитина може випадково уткнуться уві сні. Також батькам необхідно періодично повертати голову малюкові, бо він ще не вміє робити це самостійно.

 

По-друге, після годування не кладіть малюка відразу спати. Дайте йому 10-15 хвилин побути в вертикальному положенні, щоб вийшло повітря, що потрапило з їжею. Тоді немовля буде спокійно спати, не зригує.

 

Насамкінець, періодично прочищати носик дитини від слизу і кірочок, особливо під час застуди. До 2 місяців малюки ще фізіологічно не вміють дихати ротом, тому робити цю процедуру необхідно. Намагайтеся також підтримувати комфортну температуру в кімнаті — близько 21-23 градусів. Не вкутуйте і не перегрівайте дитини.

Можна укладати немовля на бік, якщо все ще сумніваєтеся з приводу сну на животі. Підкладіть йому під спину і живіт м’які валики. Таким чином ви зафіксуєте його положення і не буде утруднення дихання.

 

Важливо! Сон на животі для новонароджених має як плюси, так і мінуси. Проте більшою мірою це йде дитині на користь. Найголовніше — не боятися, дотримуватися запобіжних заходів і звертатися до фахівця в разі проблем.

Колі Крокодил