Close

Сильні коліки в дитини: як допомогти

Навіть найсильніші напади кольок можна зупинити. Для цього дитині потрібна ваша допомога. Дотримуйтесь суворої послідовності дій, і малюкові стане ліпше.

Секрет успіху


Провідні фахівці стверджують: дитячі коліки буде змога послабити тільки при комплексному підході до вирішення проблеми. Малюк, що страждає нападами, повинен отримувати від батьків відразу три види допомоги: фізичну (масажі, прогрівання і вправи), психологічну (створення емоційного комфорту) та медикаментозну (прийом натуральних препаратів). У цьому випадку ви зможете впливати на основну причину появи кольок у новонародженого: негативну реакцію з боку його нервової і травної системи. Немовля болісно сприймає зовнішні подразники (звуки, світло, перепади тиску і температури), а скупчення кишкових газів у животі заподіює йому додатковий дискомфорт. Ось чому малюк починає пронизливо кричати ближче до ночі, зазвичай після вечірнього годування.

 

Фізична допомога новонародженому з коліками до прийому їжі


За півгодини перед кожним годуванням робіть дитині масаж живота. Для цього дитину потрібно покласти спиною на тверду рівну поверхню (наприклад, на пеленальний столик) і теплими долонями зробити 15-20 рухів навколо його пупка за годинниковою стрілкою. При цьому на животик потрібно злегка натискати.


Після масажу зробіть просту вправу: ніжки малюка потрібно взяти двома руками, зігнути в колінах і притиснути до живота, а потім випрямити. Повторіть такі дії 10-15 разів і дайте малюкові полежати спокійно.

 

Масаж і гімнастику потрібно чергувати з викладанням на животик. Цю вправу можна починати, коли у малюка заживе пупкова ранка. Дитину роздягають до підгузка і голим животом кладуть на тверду поверхню, попередньо підстеливши пелюшку. У такому положенні малюка залишають спочатку на дві хвилини, а потім поступово збільшують час до 15 хвилин.

 

Комплекс вправ зміцнить м’язи преса, налагодить роботу травлення, заспокоїть і розслабить малюка. Тепер він готовий до годівлі.

 

Фізична допомога новонародженому під час їжі

 

Коли їсть, немовля може заковтувати зайве повітря, в результаті коліки у нього стають ще сильніше. Щоб цього не сталося, уважно стежте за технікою годування. Малюк повинен щільно охоплювати губами весь сосок і частину ореоли (навколососкового гуртка).

При цьому його чоло і підборіддя торкаються грудей, а носик вільно дихає. Тримайте дитину так, щоб її голова була трохи вище ніжок. Якщо ви годуєте дитину з пляшечки, нахиліть її під кутом 45 ° і не струшуйте. Нехай немовля їсть у спокійній обстановці. Шум, яскраве світло і сторонні люди будуть відволікати його від прийому їжі.

Фізична допомога новонародженому після їжі

 

Як тільки дитина наїсться, візьміть її вертикально («стовпчиком») і потримайте у такому положенні 10 хвилин, щоб вона відригнула зайве повітря і залишки їжі. Можете пройтися з нею по кімнаті, перекочуючись з п’яти на носок.


Через півгодини після годування прикладіть до животика малюка компрес з тканини, прогрітій праскою до приємної температури.

 

Увечері, поки немовля прокинувся, але ще не почав кричати, покладіть його голеньким животиком на свій живіт — шкіра до шкіри. Ваша близькість і тепло послаблять і заспокоять малюка. Перед сном скупайте дитину в теплій воді з відваром ромашки.

 

Психологічна допомога новонародженому з коліками


Ваше завдання — створити дитині умови, близькі до тих, що панували в утробі матері. У дитячій повинні переважати напівтемрява і тиша. Залиште в кімнаті один нічник, розмовляйте один з одним спокійно. У перші три місяці життя немовляти постарайтеся не запрошувати додому гостей, особливо вечорами. На час відкладіть далекі поїздки.


Малюк комфортніше відчуває себе в замкненому просторі. Тому його колиска не повинна бути просторою. Якщо ж вільного місця в дитячому ліжечку багато, сповивайти немовля на ніч.


Від сильних кольок прекрасно допомагає білий шум. Під час нападів включайте немовляті спеціальні треки або дайте йому послухати звуки пилососа, пральної машинки, фена. Щось схоже дитина чула в утробі матері.


Як найчастіше цілуйте, обіймайте і гладьте малюка, носіть його на руках, підходьте до нього по першому крику. Вчені довели, що швидка реакція батьків на дитячий плач скорочує тривалість кольок.


Пам’ятайте: стан малюка безпосередньо залежить від емоційного стану мами. Тому так важливо знаходити час на відпочинок, розділяти обов’язки по догляду за дитиною з чоловіком, хоча б кілька годин на тиждень проводити далеко від немовляти, що кричить. Ваш спокій дужу необхідний дитині.


Медикаментозна допомога новонародженому з коліками


Ефективність фізичної та психологічної допомоги малюкові зросте, якщо ви будете давати йому препарати від кольок. Провідні педіатри світу стверджують: не треба напихати дитину ліками, в основі яких хімічні речовини. Кольки — не хвороба, а нормальний фізіологічний стан. Напади дадуть малюку спокій, коли йому виповниться три місяці. Не варто перевантажувати його організм медикаментами без поважної причини.

 

Найкраще запропонувати малюкові препарат з натуральних інгредієнтів. Ідеально для цього підійдуть краплі «Коли Крокодил». Це дитяче профілактичне харчування, яке складається з природних компонентів: масел анісу, кропу, меліси і м’яти. Крапельки комплексно вирішують проблему дитячих кольок: знімають спазми і здуття живота, полегшують відходження газів, покращують перистальтику, підвищують апетит, позбавляють від болю. Засіб можна давати малюкові з перших днів життя. Краплі починають діяти вже через 10 хвилин після прийому: немовля заспокоюється і солодко засинає.


Резюме: Позбавити малюка від сильних кольок допоможуть фізичні вправи, процедури, що зігрівають, правильна техніка годування, психологічний комфорт і натуральні препарати.

Колі Крокодил